İlçe Belediyesinin önünde düzenlenen iftar yemeğine, Kaymakamımız Ahmet GÜLDEREN ve İlçe Belediye Başkanı İsmet YANIK, İlçe Jandarma Komutanı Bülent UCUZ, İlçe Emniyet Amiri Yusuf YAZICI, daire müdürleri, ziraat ve esnaf odaları başkanı, şehit aileleri ve gaziler katıldı.
 

        İftar programında Kaymakamımız Ahmet GÜLDEREN, eşi ile birlikte masaları tek tek dolaşarak şehit aileleri ve gaziler ile  yakından ilgilendi, hatırlarını ve birşeye ihtiyaçları olup olmadığını sorarak bir süre sohbet etti.Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda yemeğin ardından İlçe Müftüsü Cevat ERİŞTİ tarafından dua edildi.
        
        Şehit aileleri ve gaziler onuruna düzenlenen iftar yemeğinde bir konuşma yapan Kaymakamımız Ahmet GÜLDEREN, " Sayın Başkanım, değerli ziraat ve esnaf odaları başkanları, daire amirleri, Kıymetli misafirler sizleri sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum. 
Hepiniz kaymakamlığımızca organize edilen bu iftar yemeği programına hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.
Aramızda bu vatanın savunmasında canını vermiş şehitlerimizin yakınları ile yine vatan savunmasına katılan gazilerimizin ve yakınları yer almaktalar. Onları tekrar muhabbetle selamlıyorum. İftar yemeği programımızın amacı ilçe yöneticileri ile şehit ve gazi yakınlarımızı bir araya getirerek onların dertleriyle hem hal olmak, onların acılarını paylaşmak, hiçbir zaman yalnız olmadıklarını hissettirmektir.Şehitlik ve gazilikle ilgili ne anlatılsa değerini asla anlatamaz, ancak ben dilim döndüğünce bu birlikteliğin anısına birkaç cümle söylemek istiyorum.Şehitlik öyle bir mertebedir ki, insan ona çalışarak asla ulaşamaz. Çünkü o bir nasip meselesidir. Vatanı uğruna dini uğruna bütün mukaddesatını savunmak uğruna çaba sarf etmek ve bu uğurda kara toprağın bağrına düşmek ya da yaralanmak veya o ortamı yaşamak  hem dinimizce çok övülmüş hem de devletimiz tarafından büyük değer atfedilmiştir.
Nedeni ise bir toprak parçasının vatan olabilmesi kolay bir iş değildir. Şair ne güzel söylemiş;
        
        Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
        Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

Eğer biz burada mutlu ve neşeli bir şekilde iftarımızı açabiliyorsak, ibadetlerimizi yerine getirebiliyorsak, çocuklarımız güvenli bir şekilde okullarına gidebiliyorlarsa, ticaretimizi yapabiliyorsak yani kısaca toplumsal olarak güvenlik refah ve huzur içinde yaşayabiliyorsak bunlar hep bu vatan uğrunda savaşan şehit ve gazilerimizin sayesindedir. Şehitlik ve gazilik insanın varabileceği en önemli manevi makamlardan biridir. Bu vesile ile Bu Cennet Vatanımız için canını vermiş aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimiz rahmetle ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun. Yüce Rabbim Devletimize dirlik, Ordumuza kuvvet, Milletimize birlik nasip etsin. Bizi birbirimizden ayırmasın. Bu vatanı bölmek ve parçalamak isteyenlere Allah fırsat vermesin.Konuşmamı milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşının şu dizeleriyle bitiriyorum.
        Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki fedâ?
        Şühedâ fışkıracak, toprağı sıksan şühedâ!
        Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Hudâ,
        Etmesin tek vatanımdan beni dünyâda cüdâ.” Dedi.