T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 
 

 
 
 
 

Fotoğraf Galerisi Başbakanlık İnsan Hakları Çaybaşı Belediyesi İlküvez Belediyesi
+24
+25°
+15°
Ordu
Çarşamba, 22
Perşembe   +31° +23°
Cuma   +30° +15°
Cumartesi   +24° +12°
Pazar   +24° +15°
Pazartesi   +25° +13°
Salı   +24° +15°


Bulunduğunuz Yer: Haber Arşivi

 Kaymakam SÖNMEZAY'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajı
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Kutlama Mesajı”      Dünyanın birçok ülkesinde demokrasinin gelişmesi ve insan hakları standartlarının yükselmesiyle birlikte kadın hakları mücadelesinde de ciddi mesafeler kat edilmiştir.

    
      Ülkemizde Medeni Kanun'un kabulü ve 1934 yılında seçme seçilme hakkının dünyadaki birçok ülkeden önce tanınmasıyla kadınlarımız eşit statüye kavuşmuştur. Bu süreçte birçok kadınımız çabalarıyla ve başarılarıyla öncü ve örnek olmuşlardır.

  
      Kadınlar, huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarıdır. Varlıklarıyla hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, Kadınlar iş hayatındaki başarıları kadar yetiştirdikleri nesillerle de ülkenin geleceğinin şekillenmesine herkesten daha çok katkıda bulunuyorlar.

    
      Bu bağlamda, kadınların hayat şartlarının iyileştirilmesi, eğitim seviyelerinin yükseltilmesi, çalışma haklarının yaygınlaştırılması, toplumsal statülerinin güçlendirilmesi ve aile içi şiddet başta olmak üzere karşılaştıkları olumsuzlukların giderilmesi büyük önem taşımaktadır.

   
       Bu konuda devletimizin yanı sıra, kadın örgütlerinin, diğer sivil toplum kuruluşlarının ve basın yayın organlarının gayretleri büyük önem taşımaktadır.

   
      Bu vesileyle, sevginin, saygının en yücesini hak eden kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, daha adil ve cinsiyet ayrımcılığının olmadığı bir dünya dileğiyle saygılar sunuyorum.Berkan SÖNMEZAY
 Kaymakam 


Bu içerik toplam 322.574 kez gösterildi, Site toplam 514.689 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 10 kişi geziyor.
 
         

Ana Kız Okuldayız Eğitim Her Engeli Aşar Güvenilir Gıda Okulda Diyabet Programı Güvenli İnternet Trafikte sorumluluk Hareketi Dumansız Hava Sahası Aile Hekimini Öğren Enver El Ele Go Turkey Fatih Projesi Kültür Çocuk Kültür Çocuk Haber Arşivine Ulaşmak İçin Tıklayınız...

     

     

T.C. Çaybaşı Kaymakamlığı Resmi Web Sitesi © Copyright 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
Tel:0452 391 32 52 - 0452 391 40 58 Fax:0452 391 32 65