Çaybaşı’nda“Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” Coşkusu
 
15 Temmuz 2016 gecesi hain terör örgütü FETÖ tarafından gerçekleştirilen kalkışmanın Millet tarafından önlenmesinin bayramı olarak kutlanan "Demokrasi ve Milli Birlik Günü"  İlçemizde Belediye Parkında vatandaşlarımızın katılımıyla kutlandı.
 
Ellerinde Türk bayrağıyla genciyle, yaşlısıyla, çocuğuyla, kadınıyla, erkeğiyle binlerce kişi Çaybaşı Belediye Parkında toplanarak Ülkemize, Devletimize, demokrasimize yürekten sahip çıktıklarını bir kez daha gösterdiler.
 
Tüm vatandaşlarımız bir ve beraber olduklarını, bu ülkeyi yıkmaya, darbe yapmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini hep birlikte haykırarak, 15 Temmuzda bu vatan için canlarını feda eden vatan evlatlarını rahmet ve şükranla yad ettiler.
 
Program okunan Kur-an’ı Kerim, selalar, ilahiler, şiirler, 15 Temmuz darbe girişimini anlatan sinevizyon gösterileri ile devam etti. Demokrasi nöbetindeki vatandaşlar, Cumhurbaşkanımızın 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde yaptığı konuşmayı dinledi. 
 
Programa Kaymakamlığımızı temsilen Vali Yardımcımız Sayın Bayram GALE başta olmak üzere, Belediye Başkanı İsmet YANIK, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.